برترین راهنما های ماجراجویی جهان در سال ۲۰۱۸

از تایلند تا کوه های بزرگ اسموکی، این راهنما ها شما را در ماجراجویی هایی بیرون از منزلتان در سراسر جهان غرق می کنند و به کمک سایر راهنماهای محلی فوق العاده آگاه که از به اشتراک گذاشتن مسیرهای پیاده روی، گشت در قایق  و سفری های مورد علاقه خود لذت می برند ، ما را هدایت می کنند.
ما هر سال، بهترین های این حرفه را شناسایی می کنیم: راهنماهای ماجراجویی های برتر سال ۲۰۱۸. با برخی از راهنماهای ما که برنده جوایزی نیز هستند آشنا شوید و برخی از نکات مهم آنها را برای ماجراجویی های بعدی خود یاد بگیرید.

پرتغال: ایزابل کریستینا گامرو اورلو

هنگامی که ایزابل به عنوان راهنما در پرتغال کار نمی کند، می تواند مسیرهای پیاده رویهای طولانی را در هر مکانی پیدا کند. او دوست دارد مکان های جدیدی برای گردش پیدا کند , حتی اگر در کشور خود باشد ، او باور دارد نقاط پنهانی برای پیدا کردن وجود دارد. او همچنین از محیط زیست و طراحی لذت می برد. همیشه یک مجموعه آبرنگ کوچک و دفتر طراحی را در وسایل او می توانید پیدا کنید.

مکان مورد علاقه شما برای مسافرت در پرتغال کجاست؟ یکی از مکان های مورد علاقه من جزایر آزورس است.

وسیله مورد علاقه شما چیست؟ به غیر از نوار چسب لاستیکی که همه چیز را تعمیر می کند( نوعی چسب لاستیکی لنت مانند که برای چسباندن اشیا مختلف استفاده می شود با نام Duct tape )، زمانی که در حال مسیر یابی هستم و راهنمای توری هستم دائما در حال نگاه کردن به GPS خودم هستم ، بنابراین وقتی مهمانان از من بپرسد که چقدر دور شده ایم، می توانم پاسخ دقیقی بدهم. همچنین وجود شکلات هم برای پیاده روی های طولانی ضروری و بسیار مهم است .

 

چطور مثل مردم بومی مسافرت می کنید؟ نقشه و تلفن را کنار بگذارید و با مردم صحبت کنید. در پرتغال، مردم کمی انگلیسی صحبت می کنند و به شما می گویند کجا بروید. یا اینکه از شما می خواهند که به آنها ملحق شوید و به خانه ی آنها بروید.

ماجراجویی های ایزابل در پرتغال.

 

آریزونا: الکس لکی

اشتیاق الکس به طبیعت گردی در پارک ملی یوسمیتی با کوهنوردی آغاز شد و امروزه ادامه این کار و همچنین گذراندن وقت خود در طبیعت برای او بسیار با اهمیت است . هنگامی که الکس مشغول راهنمایی یک سفر ماجراجویانه در آریزونا نباشد ، در حال آموزش مرد آهنین بعدی خود خواهد بود (شماره ۹ در راه است)، او دوچرخه سواری در کوهستان و انجام مسابقه های ماجراجویانه هنگام سفر دور دنیا را آموزش می دهد. او همچنین دوست دارد وقت خود را در آزمایشگاه شکلات خود، به نام Thor سپری کند که از آن به عنوان فرزندش یاد می کند . Thor به درستی به مانند یک توله سگ یک ساله می ماند که از شنا، پیاده روی، قایقرانی و کاوش در طبیعت لذت می برد !
کجای دنیا هست که فکر می کنید هر کسی حتما باید یکبار به آنجا برود ؟ مراتع گرند کانیون فانتوم – شش میلیون نفر هر ساله به این محل می روند، اما تنها ۹۰ نفر شب را در این مراتع سپری می کنند به پیاده روی هایی طولانی می پردازند که هیچ کس دیگری نمی تواند انجام دهد. این محل شماره یک من برای سفر است. در طول زندگی خود،یکبار به مراتع فانتوم بروید.

چه توصیه ای برای مسافران سفرهای ماجراجویی دارید؟ لیست وسایل خود را مرور کنید و برنامه سفر را با دقت بخوانید و در لحظه زندگی کنید و نگران فردا نباشید. افرادی که به ما ملحق می شوند فقط میخواهند از لحظه لحظه عمر خود لذت ببرند و  واقعا شگفت زده میشوند. نگران سورپرایز شدن نباشید و تحقیق نکنید.

چرا سفر ماجراجویی؟ زیرا شما فرد بهتری در زندگی شخصی خود خواهید شد. با این کار می توانید تمام تنش ها و دغدغه های خود را کنار بگذارید حتی اگر مشغول پیاده روی در یک تفرجگاه محلی باشید . برای خودتان وقت بگذارید , اینجاست که تبدیل به فرد بهتری می شوید , هم برای کسانی که شما را دوست دارند و هم هر کس دیگری.

 

جمهوری چک: آلنا روکلووا

آلنا در جمهوری چک متولد شده است و به پنج زبان صحبت می کند – چکی، انگلیسی، آلمانی، لهستانی و روسی. قبل از اینکه او یک راهنما شود، یک ورزشکار حرفه ای بود، که در تیم ملی دو میدانی چک رقابت می کرد. حتی وقتی به کار راهنمایی نمی پردازد زندگی پویا و پر انرژی خود را ادامه می دهد. سرگرمی های مورد علاقه او شامل اسکی درمناطق دور افتاده، صخره نوردی، دوچرخه سواری، پیاده روی طولانی، دویدن و البته خوردن شکلات زیاد است.

برای مسافرین سفرهای ماجراجویی چه توصیه ای دارید؟ با ذهن باز همراه ما شوید و برای تجربه های متفاوت آماده باشید. شما نمی توانید به چیزهایی که قبلا استفاده می کردید دسترسی داشته باشیدمثلا ابزار خانه، اما شما شانس این را دارید تا احساس کنید که کشورتان چطور جایی است. ذهن باز مهمترین چیز است.
وسیله مورد علاقه شما چیست؟ من تجهیزات لازم برای مناطق دور افتاده را دوست دارم، به خصوص تبر یخشکن و همچنین همراه داشتن یک سگ تازی .
چطور مانند یک فرد بومی مسافرت می کنید؟ باید حواستان را جمع کنید . داشتن یک برنامه خوب است ، اما بهتر است که کمی آمادگی برای چیزهایی که در مسیر پیش می آیند داشته باشید . به قهوه خانه بروید ، با مردم محلی نوشیدنی بنوشید و ببینید که چه اتفاقی می افتد.

ماجراجویی های آلنا در جمهوری چک.

 

اکوادور: یوهان فرناندو دوران کالسولا

یوهان فرناندو در نزدیکی آتشفشان های تونگورهوا و کوتوپاکسی در اکوادور بزرگ شده و همیشه احساس قوی به طبیعت داشته است. باد خنک و مناظر چشم نواز چیزی است که باعث می شد او احساس سرزندگی بکند. در اوقات فراغت او به دوچرخه سواری در کوهستان و ساختن مبلمان چوبی، کابین و چادر مشغول است. او همیشه با صنعت گردشگری مشغول به کار بوده است، از جمله کار به عنوان راهنمای قایقرانی با همکاری سازمان های غیر دولتی حفاظت از جنگل های بارانی اکوادور.

توصیه های شما برای مسافران در سفرهای ماجراجویی چیست؟ افرادی که در دفتر ما هستند بسیار آگاه هستند و به شما راهنمایی های خوبی ارائه می دهند. بقیه کار اعتماد کردن به راهنما است. آخرین نکته اینکه، بند کوچکی برای عینک یا عینک آفتابی خود به همراه داشته باشید. این یک سرمایه گذاری کوچک است اما برای شما بسیار کار آمد خواهد بود .
بهترین توصیه شما برای سفرهای غیرمنتظره چیست؟ وقتی [سفر ماجراجویانه] انجام می دهید، سعی کنید قبل از زمان مقرر شده [سفر خود] برسید تا بتوانید از این مکان لذت ببرید.
چطور مانند یک فرد بومی سفر می کنید؟ چیزی متعلق به کشور خود برای اشتراک گذاری با مردم محلی آماده داشته باشید. مثل یک ترانه مانند سرود ملی، رقص یا کارت پستال. مردم محلی دوست دارند بدانند اهل کجا هستند. برای همه شگفت انگیز است که بدانند چه چیزهای مشترکی مثلا با کشور بزرگی مانند ایالات متحده دارید. آنها را نمایش دهید.

 

کوه های بزرگ اسموکی( ایالات متحده ) : جیمی ماتزکو

جیمی، راهنمای برتر سفرهای ماجراجویی در کوه های بزرگ اسموکی است و در حال تلاش برای بازدید از تمام ۵۹ پارک ملی است. تا کنون، او از ۱۷ پارک ملی در ایالات متحده بازدید کرده است و می گوید مقصد مورد علاقه اش، به جز کوه های بزرگ اسموکی، دره لامار در پارک ملی یلوستون به دلیل حیات وحش و چشم انداز زیبای آن است. او می گوید راهنما بودن کار بسیار جالبی است، زیرا او در حالیکه عشق خود را به پارکهای محلی بیان می کند، می تواند با مردم شگفت انگیزی نیز ملاقات داشته باشد.

رمز شما برای سفر سبک تر چیست؟ بسته بندی وسایل زیاد خیلی آسان است. اگر برنامه سفر داریم، سعی خواهم کرد آیتم هایی را پیدا کنم که با یکدیگر هماهنگ باشند. من برای هر روز یک دست لباس متفاوت نیاز ندارم. لباس های متنوعی را که مناسب انواع مختلف آب و هوا هستند انتخاب کنید.

چرا سفرهای ماجراجویی را انتخاب کردید؟ برنامه ریزی سفر و یادگیری در مورد مناطق محلی می تواند بسیار وقت گیر باشد. با ثبت نام در اینجا، شما به کارشناسان اجازه می دهید بهترین مکان هایی را که می خواهید بروید، بهترین غذاها برای خوردن و بهترین تجربه ممکن در آن منطقه را برنامه ریزی کنند، بنابراین شما فقط به لیست وسایلی که می خواهید همراه خود ببرید رسیدگی کنید و بدانید که تجربیات شگفت انگیزی منتظر شما هستند.

ماجراجویی های REI در کوه های بزرگ اسموکی.

 

تایلند: تاناوات یوچایانکونگ

تاناوات، که همچنین به عنوان تری شناخته می شود، پیش از تبدیل شدن به یک راهنمای سفرهای ماجراجویی در تایلند، نه سال است که یک راهب در یک معبد بودایی در چیانگ مای است. او به عنوان امدادرسان کوهستان و نجات غریق آبهای سفید( رودخانه ها و آب های دریاچه ها )  به صورت رسمی فعالیت دارد و همچنین عاشق راهنما بودن در این منطقه می باشد زیرا می تواند به مهمانان طیف گسترده ای از گیاهان را در مسیر نشان دهد. درسی از بودا شعار شخصی او است: “ذهن همه چیز است. ما آن چیزی می شویم که فکر می کنیم.”

هر مسافری در تایلند کجاها باید برود؟ چیانگ مای پر از مناطقی است که برای ماجراجویی مناسب است. من اهل روستا هستم-طبیعت اینجا خیلی زیباست.
چه توصیه ای برای مسافران سفرهای ماجراجویی دارید؟ خودتان را آماده کنید. عصبانی و ناراحت نشوید. برای چیزهای غیر منتظره آماده باشید.
چطور مانند یک فرد بومی مسافرت می کنید؟ اگر از تایلند بازدید می کنید، اینجا سرزمین لبخند است. هنگام ملاقات با مردم، لبخند بزنید. اما اگر تمام روز را لبخند بزنید، ممکن است فکر کنند که شما روان پریش هستید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *